Czytaj

Tutaj znajdziesz materiały edukacyjne, artykuły, opinie, komentarze, felietony i nie tylko.

Aborcja

Krecia robota doktora Szpota

Czas czytania: 8 min.

Polscy naukowcy, korzystając z publicznych środków, opracowali metodę wykrywania czy osoba przeszła aborcję farmakologiczną. Na szczęście na ten moment to niczego nie zmienia. Może poza tym, że zmarnowano kilkadziesiąt tysięcy złotych z budżetu Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Ale krecia robota akademickich stygmiarzy nam nie zagraża.

Aborcja

Figa z makiem z pasternakiem czyli dalej o aborcji w KO

Czas czytania: 6 min.

W artykule “Aborcja w KO, czyli program, którego nie ma i nie było” nie przytoczyłam informacji o tzw. Pakiecie Praw Kobiet. Nadrabiam zaległość. Zapraszam na wycieczkę do kolejnego kręgu piekielnego.

Aborcja

Aborcja w KO, czyli program, którego nie ma i nie było

Czas czytania: 7 min.

Dlaczego w programie Koalicji Obywatelskiej nie znajdziesz nic o aborcji? Odpowiedź jest prosta: w programie Koalicji Obywatelskiej nie znajdziesz nic o aborcji, ponieważ nie ma programu Koalicji Obywatelskiej. Nie wierzysz? Sprawdziłam.

Aborcja

O tym się nie mówi: lekarze z kompleksem boga

Czas czytania: 11 min.

Materiał zrealizowany z udziałem najbardziej medialnych polskich lekarzy i lekarek położnictwa i ginekologii okazał się banalną kompromisiarską agitką.

Aborcja

Bezpieczna aborcja – czyli jaka?

Czas czytania: 6 min.

Kiedy mówimy o bezpiecznej, legalnej, dostępnej aborcji, być może za mało wyjaśniamy co właściwie mamy na myśli. A trzeba, bo medykalizacja aborcji jest faktem.

Aborcja

Do lekarzy i lekarek: Nie jesteście niewinni.

Czas czytania: 5 min.

Zawód lekarza jest w Polsce uprzywilejowany – otoczenie prawne jest skonstruowane tak, aby ich chronić. Lekarze niesłusznie boją się, że stracą pracę. Ale pacjentki słusznie boją się, że stracą życie.

Skip to content